"Tercihin Bilim'den yana olsun.."

Neden ABU?

KÜRESEL CAZİBE MERKEZİ ANTALYA'DA RENKLİ BİR SOSYAL YAŞAM

Öğrencilerimizin yaşamın içinde, başarılı, aktif, sosyal, sportif ve sanatsal olarak da donanımlı bir birey olmaları için gerekli imkanları elde edebilecekleri eşsiz bir kent Antalya. Kayak, rafting, scuba diving, yamaç paraşütü, yüzme, tenis, voleybol, futbol, basketbol ve daha fazlası ile sizleri öğrencilik yıllarınızı keyifli bir yaşam tarzına dönüştürmeye davet ediyoruz.

FARKLI BİR BÖLÜMDE YANDAL VE ÇİFT ANADAL İMKANI

Kendi bölümünde okumaya devam ederken başka bölümden dersler alan bir öğrenci o bölümde "yandal" veya “çift anadal”programını tamamlayabilir. Bu programlar sayesinde öğrencilerimiz ana programları dışında merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirebilir ve iş imkanlarını arttırabilir.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ PORTFÖYÜ

Dünyadaki pek çok farklı kültür, inanç ve yaşayışın izlerini beraberlerinde şehrimize getiren yabancı uyruklu öğrencilerimiz, Antalya Bilim Üniversitesi'nin öğrenci kontenjanının % 35’ini oluşturur. Türkiye’nin en yüksek yabancı uyruklu öğrenci kontanjanına sahip üniversitemizde farklı kültürden gelen yabancı öğrencilerle birlikte eğitim almak, öğrencilerimizin... mesleki ve sosyal hayatlarına farklı bakış açıları kazanmalarını sağlayacaktır. Ayrıca öğrencilerimiz iş hayatına atıldıklarında ve uluslararası piyasalara açıldıklarında dünyanın pek çok ülkesinde iletişime geçebileceği kişiler tanıyor olacaklar. Daha fazla

İNGİLİZCE DİLİNDE EĞİTİM

Globalleşen dünyada iyi bir ingilizce bilgisine sahip olmanın öneminin farkında olan üniversitemiz, yabancı uyruklu öğretim üyesi ve uluslararası öğrenci portföyü ile öğrencilerimize uluslararası standartlarda kaliteli bir İngilizce eğitimi sağlamaktadır.

MODERN KAMPÜS

300 bin m² arazi uzerine inşa edilen Antalya Bilim Üniversitesi Kampüsü, Selçuklu mimarisinin en şık unsurlarının, modern binalardaki mimari detaylara yansıtılmasıyla oluşan bir tasarıma sahiptir.

HER DETAYI DÜŞÜNÜLMÜŞ YAŞAM ALANLARI

Kampüs içinde ( Kız öğrenci yurdu) ve kampüs dışında yer alan (Erkek öğrenci yurdu) yurtlarımız, standart öğrenci yurdu anlayışından uzaklaşarak öğrencilerimize tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri şekilde otel konforunda ve ev sıcaklığında hazırlanmıştır.

ULUSLARARASILIK

Kampüste konuşulan 44 dünya dili 74 ülkeden öğrenci 19 ülkeden öğretim elemanı
• İngilizce konuşulan kampüs
• Mezuniyet sonrası geniş sosyal ağ ve uluslararası bağlantılar

AKADEMİK KADRO

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 200* içerisinde yer alan üniversitelerde doktoralarını tamamlamış, nitelikli akademisyenlerden derse alma imkanı
*Kaynak: Times Higher Education dünya üniversiteleri sıralaması

ULAŞILABİLİR ÖĞRETİM ÜYELERİ

Öğrencilerimiz “office hours” sayesinde öğretim üyelerine ulaşabilir ve aklına takılan soruları sorabilirler.

BAŞARI ODAKLI BURS OLANAKLARI

Üniversitemiz, YKS ile giren öğrencilerimize tam (%100) veya kısmi (%75, %50 ve %25) öğrenim bursu sunmaktadır. Bu burslar karşılıksızdır.

Tam Burs: Öğrenim ücretinin tamamından muafiyet
%75 Burs: Öğrenim ücretinin %75’inden muafiyet
%50 Burs: Öğrenim ücretinin %50’sinden muafiyet
%25 Burs: Öğrenim ücretinin %25’inden muafiyet

Finansal Destek Olanakları

* Finansal Destek -YKS Derecesi

Türkiye genelinde YKS’de ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara;
• %100 Öğrenim ücreti indirimi
• Eğitimi boyunca aylık 2.150 TL burs
• Bir dönem yurtdışında dil eğitimi

Türkiye genelinde YKS’de ilk 101-500 öğrenci içinde yer alanlara;
• %100 Öğrenim ücreti indirimi
• Eğitimi boyunca aylık 1.600TL burs
• Bir dönem yurtdışında dil eğitimi

Türkiye genelinde YKS’de ilk 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara;
• %100 Öğrenim ücreti indirimi
• Eğitimi boyunca aylık 1.100TL burs

Türkiye genelinde YKS’de ilk 1001-3000 arası öğrenci içinde yer alanlara;
• %100 Öğrenim ücreti indirimi
• Eğitimi boyunca aylık 800TL burs

Türkiye genelinde YKS’de ilk 3001-10000 arası öğrenci içinde yer alanlara;
• Eğitimi boyunca aylık 450TL burs

* Finansal Destek -Konaklama Türkiye genelinde YKS’de ilk 20000 öğrenci içinde yer alan öğrencilerimize ücretsiz yurtta konaklama sağlanır.

* Finansal Destek – Uluslararası Sınav Başarısı
Uluslararası sınavlarda (Abitur, Matura, Maturita, Fransız Bakaloryası) belirlenen başarıyı gösterenlere üniversitemize ilk 5 (beş) tercihleri arasında yerleşmek kaydıyla, ücretli kontenjanlara yerleştirildikleri takdirde öğretim ücreti üzerinden %25 indirim uygulanır.

* Finansal Desteği- Engelli Öğrenci
Üniversitemize yerleşen engelli öğrencilerimiz ÖSYM burs oranı düşüldükten sonra, kalan öğrenim ücreti üzerinden engellilik oranı kadar indirim kazanır.

* Burslarımız 5 yıl boyunca verilir.

* Derecelerde öğrencinin yerleştiği bölümün puan türü baz alınır.

Başarı Bursu

Üniversitemize burs almadan yerleşen fakat ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.30 ve üzeri olan öğrenciler için verilen burstur. Burs ve Finansal Destek yönergemize göre başarı şartını sağlayan öğrencilerimiz Başarı Bursundan oranına göre faydalanır.

Çift Ana Dal ve Yan Dal Bursu

Öğrencilerimizin tam burslu, indirimli veya ücretli olmasına bakılmaksızın genel not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.60 olan öğrencilerimiz ücretsiz yan dal, en az 2.80 olan öğrencilerimiz ücretsiz çift ana dal yapabilirler.

Şehit Çocukları Bursu

YKS sonucuna göre üniversitemize yerleşen Şehit ve Gazilerin eş ve çocukları %100 burslu olarak öğrenim hakkı elde ederler.

TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Proje Bursları

Üniversitemiz adına TÜBİTAK veya Ulusal/ Uluslararası Projelerde çalışan öğrencilerimiz bilimsel aktivitelere katıldıklarında proje yürütücüsünün teklifi ile belli oranda burs alabilirler.